Kent Max Magelund (A)

Biografi

Funktion
Borgmester og formand for Økonomiudvalget
Organisation
Socialdemokratiet
Biografi

Før jeg blev borgmester, var jeg lærer på UCN 10. kl. samt idrætskonsulent i Brøndby Kommune. Jeg blev valgt ind i Kommunalbestyrelsen i november 2009. Mine mærkesager: Uddannelse til alle, tidlig indsats i dagtilbuddene, styrke frivilligheden og foreningslivet, udvikling, vækst og jobs – i det nye regionale udviklingsområde Sportsbyen.

Mail
borgmester@brondby.dk

Seneste aktivitet

Se
Kommunalbestyrelsesmøde Onsdag den 11. december 2019, kl. 17
ons, 11. dec 2019 - 16.55
Se
Kommunalbestyrelsesmøde Onsdag den 13. november 2019, kl. 17
ons, 13. nov 2019 - 16.51
Se
Ekstraordinært Kommunalbestyrelsesmøde Tirsdag den 5. november 2019, kl. 16.30
tir, 5. nov 2019 - 16.01
Se
Kommunalbestyrelsesmøde Onsdag den 9. oktober 2019, kl. 17
ons, 9. okt 2019 - 17.00
Se
Kommunalbestyrelsesmøde Onsdag den 11. september 2019, kl. 17
ons, 11. sep 2019 - 16.53
Se mere